Alper Afşin ÖZDEMİR

1985 yılında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimimin bir kısmını doğduğu şehirde tamamladıktan sonra Türkiye’ye gelip Eyüboğlu Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonrasında ise Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi.

İş hayatına aile şirketi Progem’de atılan Özdemir; birçok inşaat, müze ve kültür/sanat projesinin hayata geçirilmesinde aktif rol üstlendi.

2011 Mart ayında Krombera markası ile dijital pazarlama alanına adım attı. Krombera, Wired UK Hottest Startups of Europe listesinde tek ajans olma başarısını ve TOBB tarafından üst üste 2 kez Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması arasına girme başarısını gösterdi. 2013 yılında Krombera’ya bir kardeş ajans daha hayata geçirdi. Anibera Animasyon Ajansı ile Türkiye’nin ilk animasyon sinema filmi ‘Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu’nun yapımcısı oldu. Anibera; Doru, Taktik 6, Hezarfen gibi birçok farklı yerli markası ile Türkiye’nin öncü animasyon stüdyolarından biri olarak yoluna devam ediyor.

Ajans yapılanmalarının yanı sıra farklı internet ve medya firmaların yatırımcısı olan Özdemir; aynı zamanda Ekotürk TV Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Fenerbahçe Kongre Üyesi, Endeavor Danışma Kurulu Üyesi, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Espor’un hem dünyadaki hem de Türkiye’deki gelişimini yakından takip eden Alper Afşin Özdemir; dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün daha büyük bir pazar haline gelen esporun ülkemizde hak ettiği konuma gelmesi, yeni sporcuların yetiştirilmesi ve espor bilincinin yükseltilmesi çalışmalarında bulunmaktadır. Özdemir 2018 yılında resmi olarak kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu’nun Kurucu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Alper Afşin Özdemir aynı zamanda, 2020 Şubat ayında kurulan ve Türkiye'nin kurucu üye ülke olarak parçası olduğu Avrupa Espor Federasyonu'n da Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

Fotoğraflar