TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası'nın Şampiyonları Belli Oldu

.

23 ARALIK 2019

Türkiye’nin ilk resmi espor turnuvasının şampiyonları belli odu.

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası, bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı espor turnuvalarından biri ve Türkiye’nin ilk resmi espor kupası olma özelliğini taşıyor.

Başvuruları Kasım ayında başlayan Türkiye Kupası’na kısa sürede Zula için 960, LoL için 935, CS:GO için 565  ve PUBG için 508, Dota 2 için 195, FIFA için 182 kişi olmak üzere, toplam 3 bin 345 esporcu başvuruda bulundu. Final karşılaşmaları için elemeler online olarak gerçekleştirildi. Karşılaşmalar, taraftarların da katılımıyla bugüne kadar gerçekleşen turnuvalarda görülmemiş ölçüde coşkulu ve heyecan dolu geçti.

Türkiye’nin ilk resmi espor turnuvası olan “TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası” finalleri, rekabet ve heyecan dolu bir havada gerçekleşti. Vodafone FreeZone ana sponsorluğunda, Maximum Kart ve Red Bull sponsorluğunda düzenlenen Kupanın Ataşehir FDR Oyun Merkezi'nde gerçekleşen final karşılaşmalarında, LoL, PUBG, CS:GO, FIFA,  Zula ve Red Bull Son Şampiyon kapsamındaki DOTA 2’de galip gelen takımlar, toplam 100 bin TL’lik ödüllerin sahibi oldu.

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun (TESFED) en popüler oyunları aynı organizasyonda buluşturduğu Türkiye’nin ilk resmi espor turnuvası, espor severlerin yoğun katılımıyla görkemli ve heyecan dolu final karşılaşmalarına sahne oldu.

Türkiye’nin her yerinden katılımcılara açık olarak Vodafone FreeZone ana sponsorluğunda, Maximum Kart ve Red Bull sponsorluğunda düzenlenen “TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası” final karşılaşmaları Ataşehir FDR Oyun Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İki gün boyunca adeta espor şöleni yaşatan TESFED Vodafone Freezone Türkiye Kupası, kazanan takımların galibiyet sevinciyle taçlanırken, espor severler, çekişmeli ve rekabet dolu karşılaşmalarla espor heyecanını canlı olarak yaşama imkânı buldu.

Online elemelerde üst tura çıkmaya hak kazanan takımların katıldığı finallerin cumartesi günü gerçekleşen ilk gününde FIFA, CS:GO, Zula ve Red Bull Son Şampiyon karşılaşmaları, ikinci gün ise PUBG ve LOL karşılaşmaları yapıldı.

Toplam 100 bin TL’lik ödül havuzu için yarışılan final rekabetinde, FIFA’nın şampiyonu, rakibi Berkije’yi yenerek galibiyete ulaşan Galatasaray Espor’un FIFA oyuncusu İMertAL olurken, CS:GO karşılaşmalarının birincisi İstanbul Wild Cats, Zula karşılaşmalarının şampiyonu Mod-Z Espor, Red Bull Son Şampiyon kapsamında Dota 2 karşılaşmalarında zafere imza atan takım ise Team Closer oldu.

Espor heyecanının aynı hızla devam ettiği ikinci günde ise PUBG karşılaşmalarında kupayı kaldıran takım Digital Athletics olurken, günün son karşılaşması League of Legends’de Mental 5 galibiyeti kazandı.

Ülkemizde espor alanında önemli bir boşluğu doldurması beklenen organizasyon, espora  kurumsal kimlik altında resmiyet kazandırırken, “geleceğin sporu” olarak da tanımlanan bu sporun toplumun geniş kesimlerine yayılmasına ve gelişimine de hız verecek.


    Branşlar